מגדלי קירור תעשייתיים

חברת BAC - BALTIMORE AIRCOIL COMPANY, ארה"ב

מגדלי קירור הם מערכות לפינוי אנרגיה/חום עודף מתהליכים תעשייתיים, כאשר פינוי החום מתבצע באמצעות ניצול תכונות המים. מגדלי קירור רטובים מנצלים את התכונה הפיזיקלית של הסעת חום לסביבה באמצעות אידוי חלק מהמים, ובכך, קירור המים לטמפרטורה קרובה לטמפרטורת מד חום רטוב של הסביבה. 

מגדלי קירור תעשייתים נמצאים בשימוש כבר כ 150 שנה, כאשר יישומים נפוצים כוללים קירור מי תהליך במפעלי תעשייה, תחנות כוח תרמיות, ומערכות מיזוג אוויר לקירור בניינים. 

הסיווג הבסיסי של מגדל קירור מבוסס על מגדלי קירור פתוחים או מגדלי קירור סגורים, ובנוסף, גם על אופן זרימת האוויר לתוך המגדל. 

הסוגים העיקריים של מגדלי קירור הם מגדל קירור בזרימה טבעית, בו האוויר זורם במגדל באופן טבעי באמצעות אפקט הארובה, ומגדל קירור זרימה מאולצת, בו האוויר זורם במגדל באמצעות מפוחים חשמליים. בזרימה מאולצת קיימים שני סוגים עיקריים זרימה צולבת לעומת זרימה נגדית, כאשר ההעדפה היא לזרימה צולבת על מנת לאפשר מרווח שרות בתוך המגדל ולהקטין את איבודי המים לסביבה. מספרי אצבע לאיבודי מים במגדלי קירור הם 1% מספיקת המים לאיבודי איוד, ובסביבות 0.25% לניקוז מי מגדל בריכוז גבוה.

אנחנו, באינסוקפו, גאים לייצג את יצרן מגדלי הקירור הגדול בעולם BAC – BALTIMORE AIRCOIL COMPANY מארה"ב, בעל מפעלי ייצור בארה"ב, בלגיה, דרום אפריקה ואוסטרליה, ואשר כל מוצריו מאושרים על ידי גוף שלישי כדוגמאת CTI/EUROVENT. בין מגדלי הקירור של החברה:

  • מגדלי קירור פתוחים מדגם PTE/VT/VTL/S1500/S3000- מגדלים יעילים מאוד מבחינה אנרגטית ובעלי שטח רצפה קטן מאוד. היות ומי המגדל פתוחים לאטמוספירה ובאים במגע עם אוויר חוץ שמביא איתו אבק ומזהמים, הלכלוך שוקע בתחתית המיכל וציוד הקצה ומקטין את אפקטיביות המגדל.
  • מגדלי קירור סגורים מדגם PFI/FXVS/VXI/VFL/Polairis- מגדלים מתקדמים יותר שהם למעשה מגדלים פתוחים עם מחליף חום פנימי. במגדל קירור זה מי התהליך נשארים במעגל סגור ולא נחשפים לאוויר החיצון ולאיכות מי הפיצוי שמשתנה עונתית.
  • מעבה מאייד- מגדלים מסוג מעבה מאייד היברידי מיועדים לפנות את חום התהליך ממחזורי קירור עם קררים, כגון אמוניה NH3. במגדלים אלו ניתן למצוא שילוב של מחליף חום פלדה בתוך המגדל עם מילוי לשיפור היעילות האנרגטית של המגדל.

היתרון המשמעותי ביותר של מערכות מיזוג או מערכות קירור עם מגדלי קירור לעומת מעבים מקוררי אוויר, הוא עלויות התפעול של המערכת OPEX. למרות העלות הראשונית הגבוהה יחסית של ה- CAPEX, החזר ההשקעה במתקנים שעובדים רצוף הוא מתחת לשנתיים, בעיקר בזכות לחצי הראש הנמוכים ומקדם יעילות גבוהה יותר שניתן להשיג בעבודה באקלים המזרח תיכוני (טמפרטורת מי עיבוי של 28°C הינה שכיחה ביותר בארצנו וזאת לעומת טמפרטורת אוויר חיצון של 32°C בשעות רבות של חודשי הקיץ).

פקטור חשוב מאוד בשמירה על ביצועי המערכת וגם על הציוד הוא מערכות הטיפול במי המגדלים. מגדלי קירור רגילים מגיעים עם פלדה מגולוונת (600 גרם למטר רבוע) וצבע בסיסי Baltiplus וציפוי הגנה אפוקסי מיושם אלקטרוסטטית במערכת Baltibond. חברת BAC מציעה מגדלים עם אמבטיה וחלקים רטובים מנירוסטה 304 ואפשרי גם מגדלים 100% נירוסטה 304. פתרון נוסף להגנה על ציוד המגדל היא שימוש במגדלים מחומרי מבנה פיברגלס או FRP אך זאת רק בשימוש עם מפוחים ציריים. על היתרונות והחסרונות של סוגי המגדלים ניתן לקרוא כאן:

 https://www.baltimoreaircoil.eu/en/file-access-restriction/uploads:media:document:BAC_AllProductOverview_SPROD_v03_EN.pdf

לשיחת ייעוץ והתאמת מוצרי BAC לצרכים שלך >>>חברת בולטימור איירקויל, ארה"ב
עם למעלה מ-80 שנות חדשנות וניסיון מובילים בתעשייה, חברת Baltimore Aircoil (BAC) יוצרת ציוד קירור חדשני עבור שוק ה-HVAC, התעשייה והקירור.

מגדל קירור פתוח מסוג S1500E Cross Flow
מגדל קירור פתוח מסוג S1500E Cross Flow
מגדל קירור פתוח מסוג VT1 Counter Flow
מגדל קירור פתוח מסוג VT1 Counter Flow
מגדל קירור סגור מסוג FXVS Cross Flow
מגדל קירור סגור מסוג FXVS Cross Flow
מגדל קירור סגור מסוג VXI Counter Flow
מגדל קירור סגור מסוג VXI Counter Flow
מעבה מאייד CXVB Evaporative Condenser
מעבה מאייד CXVB Evaporative Condenser
מעבה מאייד VERTEX Evaporative Condenser
מעבה מאייד VERTEX Evaporative Condenser