ציוד למתקני התפלה ולמכוני טיהור שפכים

ישראל היא אחת המדינות המובילות בעולם בהתפלת מי-ים ומים שפירים למי שתיה, ובשנים האחרונות הוקמו בה מספר רב של פרויקטים לאורך חופי הים התיכון ואילת. החברה המובילה, IDE, פיתחה מספר שיטות המבוססות עקרון זרחין, זיקוק רב שלבי, או אוסמוזה הפוכה. 

בנוסף, ישראל מובילה בתחום מתקני טיהור השפכים (מט"ש) והפיכת מי ביוב תעשייתי/עירוני למי קולחין. במתקנים אילו, הבוצה נמצאת בתהליך סרקולציה תמידית שעוברת סינון גס לאחר מכן טיפול ביולוגי לפירוק החומר האורגני. 

מתקני התפלה הינם צרכני אנרגיה גדולים, ועל כן נוהגים לייצר את החשמל הנדרש לתהליך הלחץ הגבוה על ידי טורבינות קיטור. כדי להבטיח שהטורבינות פועלות בצורה תקינה ומיטבית, יש להתקין בהן ציודים שונים, בינהם: 

  • תמיכות למערכת צנרת חמה וקראוגנית- של חברת Lisega, תמיכות צנרת קבועות ומשתנות נותנות פיצוי למאמצים הנוצרים עקב התפשטות הצנרת המתכתית בטמפרטורות עד 650ºC. 
  • מחברי צנרת גמישים- מחברים גמישים לצנרת בקטרים עד "72  להתחברות של הצנרת למשאבות על ידי מחברי נירוסטה וטפלון של חברת Mercer Rubber. המחברים מיוצרים ממספר חומרים כדוגמת גומי טבעי, EPDM, נאופרן, וייטון וטפלון לעמידות מקסימלית בפני החומצות והבסיסים הקשים ביותר. הם מיוצרים בתהליך ידני מדויק שמבטיח את התכונות הפיזיקליות והכימיות של המחברים, המחברים משמשים לפיצוי על שקיעות מבנה ורעידות מציוד סובב. 
  • יריעות גומי בלתי מגופר/מגופר בעלות חוזק מכאני ועמידות גבוהה כנגד כימיקלים ותנאי סביבה קשים במיוחד של חברת Blair Rubber. יריעות הגומי משמשות לציפוי פני שטח פנימיים של מיכלי אגירה, צנרות או קולונות מפני הכימיקלים הקורוזיביים שאיתם מייצרים. היריעות מאושרות FDA בשימוש לתעשיית המזון והתרופות עוברות גיפור לאחר יישום על משטחי המתכת ומשמשות שכבת בידוד ארוך טווח להגנתו.

לפירוט על הציודים המתאימים לתחנות כח פרטיות: