ייבשני לחות לייצור סוללות ליתיום

תעשיית ייצור סוללות הליתיום מתפתחת באופן מתמיד וחומרים חדשים נבחנים כל הזמן. אחת התעשיות שדוחפות לייצור כזה היא תעשיית הרכב החשמלי בה סוללות הליתיום נחשבת למרכזית, לאור היותה קטנה ומספיק מרוכזת, כך שיכולה לייצר אנרגיה רבה מספר רב של פעמים בלי לפגוע ביעילותה

ייצור הסוגים השונים של סוללות הליתיום מצריך שימוש במגוון כימיקלים ודורש תנאי אקלים ספציפיים לסוג הסוללות. התאמת תנאי האקלים במתקן הייצור באופן מדויק מאפשרת לייעל את התהליך ולשפר את התוצר.

הפיתוח, הייצור והאחסון של סוללות ליתיום דורש סביבת עבודה עם לחות יחסית נמוכה במיוחד (מתחת ל-1%). הסביבה היבשה חשובה על מנת להאריך את חיי המדף של הסוללות, לשמור על איכותן ולאפשר סביבת ייצור בטוחה לעובדים. 

לצורך כך, מתפתחות על הזמן טכנולוגיות שונות לשמירה על לחות נמוכה, כמו זו של חברת Munters, אשר הפתרונות החדשניים שלה משמשים במתקני ייצור סוללות ליתיום בכל רחבי העולם. ייבשני הלחות של החברה מאפשרים יצירת סביבת עבודה יבשה במיוחד המותאמת לשינויים ולדרישות המגוונות בתעשייה. הם מבוססים עובדים בטכנולוגית Green PowerPurge המוגנת בפטנט, ומאפשרת יצירת סביבה יבשה ביעילות אנרגטית גבוהה ותוך שימוש מופחת בכימיקלים, דבר המאפשר חסכון משמעותי בעלויות הייצור.

בנוסף, הייבשנים מסוגלים ליצור חללי עבודה עם נקודת טל נמוכה במיוחד שיכולה להגיע עד -60 מעלות צלזיוס. השמירה על מדדי לחות ואקלים קבועים בחלל העבודה מתבצעת ללא תלות בשינויים עונתיים במזג האוויר ובטווח רחב של טמפרטורות חיצוניות. הטכנולוגיה החדשנית של החברה מאפשרת לעשות זאת ביעילות אנרגטית גבוהה במיוחד, דבר המתבטא בחסכון שנתי באנרגיה של 25%-45% לעומת מערכות קונבנציונלית.

הייבשנים של חברת מונטרס הם שם דבר לניסיון ומומחיות. מייבשי האוויר מאפשרים יצירת סביבת עבודה אופטימלית ואמינה לתעשיית סוללות הליתיום תוך גמישות והתאמה לתנאי הייצור המתפתחים, וכל זאת  ביעילות אנרגטית גבוהה וחסכון בעלויות, והן מותקנות כבר במספר חברות בארץ.