ייבשני הלחות התעשייתיים המתקדמים בעולם

ייבוש אויר ע"י חומרים דיסקנטים הומצא ע"י המהנדס השבדי קארל מונטרס (Carl Munters) לפני כ- 60 שנה, ומאז נחשבת החברה שהקים ונושאת את שמו למובילה העולמית בתחום הייבוש הדיסקנטי. המצאתו כללה פיתוח גלגל מחומר קרמי שהוספג בחומר סופח- סיליקה ג'ל- ובניית מייבש שכלל מפוחים, גופי חימום, ומנוע לסיבוב הגלגל.

ההסבר הפיזיקלי הפשוט ביותר לכל תהליכי ייבוש האוויר הוא ההפרש בין לחץ אדי המים באוויר ללחץ אדי המים על פני הדסיקנט. ככל שההפרש גבוה יותר הספיחה תהיה יעילה יותר. למעשה הפרש זה בלחץ האדים הוא "הכח המניע" של כל מערכות ייבוש האויר הקיימות.

מאז המצאתו, חלה התקדמות עצומה וכיום מציעה חברת MUNTERS מגוון חומרי ספיחה למטרות ייעודיות, מערכות בקרה מתקדמות ופתרונות כוללים לבקרת לחות וטמפרטורה בו-זמנית. בין המוצרים המובילים של החברה- ייבשן ה- DSS Pro, ראשי תיבות של Dehumidification Solution System, המשלב בתוכו מגוון טכנולוגיות המציבות אותו בחזית העולמית של תחום הייבוש הדסיקנטי. בין מאפייניו המרכזיים- עמידות משופרת משמעותית, דליפת אוויר מופחתת וצריכת אנרגיה נמוכה יותר, התאמה גם לאנרגיה בת קיימא, אפשרות להגדרה מלאה לפי הצרכים והתקנה פשוטה. להמשך קריאה על יבשן ה- DSS Pro >>>

ייבשן ה- DSS Pro וייבשנים דסיקנטיים נוספים מתאימים למגוון יישומים (אפליקציות), דוגמת הבאים: